Reynmen adını kullanması yasaklandı

Yazar: İnstagram Takipçi Satın Al|Otomatik Beğeni Satın Al

Ülkemizin en büyükleri arasında yer alan ve YouTube yıldızları denilince akla ilk gelen isimlerden birisi, tabi ki de  Reynmen. Gerçek adı ise Yusuf Aktaştır. Reynmenin artık büyük bir sorunu var. Kendi isminden çok takma adı Reynmen ile tanınmış olan fenomenin, kullanmış olduğu takma adın daha önceler de tescillendiği ortaya çıktı. Fakat Yusuf Aktaş, bu yasağa karşı harika bir önlem aldı.

Reynmen ad haklarını alamadı
Kanal D’de yayınlanmış olan ve “2. Sayfa” programında bahsi geçen habere göre “Reynmen” adı 12 Kasım 2018 tarihinde Ömer Duvaklı isimli şahsın yapmış olduğu müracaat ile beraber Türk Tescil ve Marka Kurumu tarafından bu şahsa verildi. Marka hakkının yalnızca Ömer Duvaklı’ya ait olduğu belirtilen “Reynmen” isminin başkası tarafından kullanılması da kesinlikle muhtemel değil.

“Reynmen” isminin patentini kaybeden Yusuf Aktaş, bu büyük soruna çok garip bir çözüm bulmayı da başardı. Reynmen ismiyle öğrenilen Aktaş,”Reynmen” ismi yerine 29 Aralık 2018 tarihinde Türk Tescil ve Marka Kurumuna müracaat yaparak, ‘R Reynmen’ markasını patent etti.